Wypoczynek w atrakcyjnym Karpaczu

Miłośnicy gór, malowniczych miejsc, różnorodnej fauny i flory, pragnący skosztować wypoczynku w miejscu jedynym w swoim rodzaju, powinni koniecznie rozważyć wypoczynek w  karkonosze . Są one najwyższą grupą górską w Sudetach o wyjątkowo ciekawych formach geologicznych, które tworzą naturalną granicę pomiędzy Polską a Czechami. Mnogość szlaków turystycznych zadowoli z pewnością nawet najbardziej wybrednego poszukiwacza nowych przygód i wyzwań.

U stóp najwyższego szczytu Sudetów, Śnieżki, położone jest urokliwe miasto, które powinno być obowiązkowym przystankiem dla każdego turysty.  karpacz , bo o nim mowa, zaprasza swoja bogatą ofertą turystyczną osoby w każdym wieku i nastawione na wypoczynek w różnej formie.

atrakcje w karpaczu dopasowane są dla rodzin z dziećmi, osób nastawionych na intensywne doznania, a także dla tych, którzy lubią spokojnie i leniwie spędzać wolny czas. Zwiedzanie warto zacząć od wizytu w Muzeum Sportu i Turystyki, gdzie znajdują się eksponaty pochodzące od osób prywatnych, darczyńców czy też muzeów z innych miast Polski. Nie powinno się ominąć Muzeum Zabawek z jego unikalnym zbiorem zabawek i lalek z całego świata. Koniecznie trzeba zobaczyć cenny zabytek Karpacza, a mianowicie kościółek Wang pochodzący z południowej Norwegii, charakteryzujący się ciekawymi rzeźbami, kolumnami oraz tym, że w całości zbudowany jest z sosny norweskiej. Dla miłośników relaksu w basenie, saunie czy jacuzzi czekają dwa kryte parki wodne, które gwarantują świetną zabawę o każdej porze roku i przy każdej pogodzie.